WhatsApp’ın Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

WhatsApp’ın kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2 milyardan fazla kullanıcısıyla SMS kavramını ortadan kaldırmak üzere. Kullanıcı sayısı her sene yükselen WhatsApp, Hindistan’da çok popüler. WhatsApp’ın kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti.

Hindistan, 2019 yılının Temmuz ayında yapılan araştırmaya göre 400 milyon kullanıcısıyla WhatsApp’ı en çok kullanan ülke oldu. Batı ve Güney Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Afrika ülkeleri de WhatsApp’ı en sık kullananlar arasında yerini almayı başardı. Artık SMS ve MMS kullanımını tarihe gömen WhatsApp, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Tabii ki WhatsApp’ın çok sık tercih edilmediği bazı ülkeler var. Bu ülkeler arasında Çin, Japonya, Kore, Kuzey Amerika ülkeleri gibi ülkeler var. Bu ülkelerde insanlar genellikle “WeChat” veya “Line” uygulamalarını tercih ediyor.

whatsapp2m1

Bu artışın başlıca sebepleri arasında WhatsApp’ın Facebook’a satılması ilk sıralarda yer alıyor. WhatsApp karanlık modun gelmesiyle birlikte kullanıcıların daha çok ilgisini çekti. Kullanıcılar için en önemli şeylerden birisinin güvenlik olduğunu bilen WhatsApp “uçtan uca şifreleme” yöntemi ile tüm mesajların korunduğunu belirtiyor. WhatsApp “Kullanıcıların konuşmalarını korumak her zamankinden daha önemlidir ve bu yüzden WhatsApp, uçtan uca şifreleme yöntemi ile gönderilen her özel mesajı korur” diyerek, mesajların ifşa edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmayacağını söyledi.

WhatsApp Pay

Geçtimiz yıllarda kolayca para gönderimini sağlayacak olan WhatsApp Pay hizmetinin Hindistan’da yapılacağını duyurmuştu. Bazı aksaklıklar nedeniyle askıya alınan uygulama nihayet Hindistan’dan onayı almayı başardı. Dijital ödeme yöntemi olan WhatsApp Pay Hindistan pazarında çok önemli bir yer alacağı tahmin ediliyor.

Metehan

WebteBilgi'nin Kurucusu