Ubuntu Linux 18.04.4 LTS Yayınlandı!

Ubuntu Linux 18.04.4 LTS yayınlandı!

Ubuntu Linux 18.04.4 LTS yayınlandı. Canonical, yeni Ubuntu sürümü olan Ubuntu Linux 18.04.4‘ü yayınladı. Yeni sürümle birlikte yalnızca normal Ubuntu sürümleri değil, Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Mate, Lubuntu ve Ubuntu Budgie de 18.04.4’e yükseltilebilecek.

Canonical, Linux temelli LTS işletim sisteminin yeni versiyonunu yayınladı. Ubuntu Linux 18.04.4 küçük çaplı bir güncelleme olsa da kullanıcılara işletim sistemlerini güncellemeleri öneriliyor. Yeni sürüm, yalnızca GNOME masaüstü ortamını kullanan Ubuntu’nun normal versiyonları için değil Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Mate, Lubuntu ve Ubuntu Budgie gibi ortamlar için de geçerli olacak.

Canonical’dan Lukasz Zemczak, yeni Ubuntu Linux 18.04.4’ün Masaüstü, Sunucu ve Bulut ürünlerinin yanı sıra Ubuntu’nun diğer LTS’leri için de yayınladığının altını çizdi. Daha önceki LTS serileri gibi, 18.04.4’te de daha yeni donanımlarda kullanım için donanım yetki verme yığınları yer alıyor. Bu destek tüm mimariler için geçerli ve masaüstü görüntülerinden biri kullanıldığında varsayılan olarak güncelleniyor.

ubuntu 18.04.4

Ubuntu 10.04 LTS’ye uyumlu

Ubuntu Sunucusu’nun GA çekirdeğinin yüklenmesini varsayılan yaptığını belirten Zemczak, bununla birlikte çekirdeği yükleyip çalıştıran ‘bootloader”dan HWE çekirdeğinin seçilebileceğini belirtti. Yeni sürümün çok sayıda güncelleme içerdiğini kaydeden Zemczak, güncellenmiş yükleme medyasının da yüklemeden sonra daha az indirme yapmak için kullanıcılara sağlandığını belirtti. Yeni sürümde güvenlik güncellemeleri ve diğer yüksek etkili bug’lara yönelik düzeltmeler de yer alıyor.

Linux dağıtımı olan Ubuntu, iki yılda bir yayınladığı sürümlerinin uzun süre destek alacak olanlarına LTS (Long Term Support – Uzun Vadeli Destek) olarak adlandırıyor.

Yeni Ubuntu Linux 18.04.4’ü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Metehan

WebteBilgi'nin Kurucusu