Kriptograf 47. Yarışma İpuçları

Kriptograf 47. yarışma ipuçları

Kriptograf 47. yarışma 2000 TL ödülü ile başladı. Kriptograf 47. yarışma ipuçları:

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]O bir özgürlük savaşçısıydı.[/su_note]

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]Çocukluk yıllarında memleketinde uygulanan politika, yeraltı okulların oluşmasına neden oldu. [/su_note]

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]O, arkadaşlarıyla beraber bir örgüt kurdu.[/su_note]

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]Eski bir siyasi parti tarafından kabartma heykeli yapıldı. Bahsedilen bu kişinin adını tam ve eksiksiz bir şekilde herkesten önce cevap kutucuğuna yazınız.[/su_note]

 

 

Kriptograf Yarışması Nedir?

Kriptograf bilgi yarışması akıllı telefonlar üzerinden oynanan bir bilgi yarışmasıdır. Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet ipucu veriliyor ve bu ipuçlarını kullanarak soruyu çözmeniz gerekiyor.

Her yarışmacıya 3 cevap hakkı tanımlanmaktadır. Yarışma süresince ekstra ipuçları yayınlanıyor bunlardan bazıları ücretli bazıları ücretsiz olarak yayınlanıyor. Ücretli olan ipuçlarına belli bir miktar para ödeyerek sahip olabilirsiniz. Satın aldığınız ipucu ile birlikte size ekstra bir cevap hakkı tanımlanır.

Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli miktarda artış gösteriyor. Cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor ve kazanan yarışmacıya ödül veriliyor.

Metehan

WebteBilgi'nin Kurucusu