Kriptograf 46. Yarışma İpuçları

Kriptograf 46. yarışma ipuçları

Kriptograf 46. yarışma 2000 TL ödülü ile başladı. Kriptograf 46. yarışma ipuçları:

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]O, muhafazakar eğilimli bir dergi için yazılar yazdı.[/su_note]

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]Farklı kaynaklarda iki farklı doğum tarihi gösterilmektedir. [/su_note]

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]Babası bir askerdi.[/su_note]

[su_note note_color=”#6c6c5d” text_color=”#ffffff”]Anılarında mülküne hükümdar tarafından el konulan birisinden bahsediyor. Mülküne el konulan bu kişinin adını anılarda yazıldığı şekliyle herkesten önce cevap kutucuğuna yazınız.[/su_note]

 

[su_heading size=”20″ align=”left”]CEVAP: Prince Calimachi olacaktı.[/su_heading]

 

Kriptograf Yarışması Nedir?

Kriptograf bilgi yarışması akıllı telefonlar üzerinden oynanan bir bilgi yarışmasıdır. Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet ipucu veriliyor ve bu ipuçlarını kullanarak soruyu çözmeniz gerekiyor.

Her yarışmacıya 3 cevap hakkı tanımlanmaktadır. Yarışma süresince ekstra ipuçları yayınlanıyor bunlardan bazıları ücretli bazıları ücretsiz olarak yayınlanıyor. Ücretli olan ipuçlarına belli bir miktar para ödeyerek sahip olabilirsiniz. Satın aldığınız ipucu ile birlikte size ekstra bir cevap hakkı tanımlanır.

Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli miktarda artış gösteriyor. Cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor ve kazanan yarışmacıya ödül veriliyor.

Metehan

WebteBilgi'nin Kurucusu