Ayasofya’da Çıplak Poz Veren Fenomene Yakalama Kararı

Ayasofya’da Çıplak Poz Veren Fenomene Yakalama Kararı

Belçikalı manken Marisa Papen, Türkiye’de verdiği bazı pozlar sebebiyle çektiği büyük tepkiyle birlikte hakkında soruşturma başlatılmıştı. Başlatılan soruşturma yeni bir gelişmeyle tekrar gündeme geldi ve Ayasofya’da çıplak poz veren fenomene Marisa Papen’e yakalama kararı çıkarıldı.

Yaklaşık üç ay önce Ayasofya ve Kapadokya‘da verdiği çıplak pozlarla tepki çeken Marisa Papen’e soruşturma başlatılmıştı. Papen, Ayasofya’da verdiği pozların yanı sıra Türk bayrağı üzerinde verdiği çıplak pozlar sebebiyle de tepkiler çekmişti.

marisapapen yakalama kararı

Verdiği pozlar yüzünden aşırı tepki gören Belçikalı manken hakkında başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Savcılık Papen hakkında, ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkardı.

Sadece Türkiye değil Mısır ve Kudüs’te de ceza almıştı

Facebook‘ta 66 binin üzerinde takipçisi olan manken, sadece Türkiye’de değil farklı ülkelerde de verdiği pozlar yüzünden tepki çekmişti. Papen, daha önce Kudüs ve Mısır‘daki kutsal sayılan topraklarda da benzer pozlar vermişti. Buralarda verdiği pozlar yüzünden aynı şekilde tutuklanmasına rağmen para cezasıyla serbest kalmıştı.

Marisa Papen’in ülkemizde verdiği olay pozları 2018 yılında gerçekleştirmişti. Papen, Ayasofya’da giydiği çarşafı kaldırarak poz verirken Kapadokya’da da Türk bayrağının üstünde çıplak pozlar vermişti. Daha sonra Papen hakkında Ayasofya, Kapadokya, Eminönü ve Boğaz‘da çektirdiği fotoğraflar yüzünden vatandaşlar tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

marisapapen yakalama kararı

Papen hakkında yapılan suç duyuruları çok gecikmeden cevap buldu ve yaklaşık 3 ay önce hakkında soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu, “hayasızca hareketlerde bulunmak”, “devletin egemenlik alametini alenen aşağılama” suçlarından soruşturma başlattığı manken Marisa Papen hakkında ifadesinin alınmasına yönelik yakalama kararı çıkarttı.

Metehan

WebteBilgi'nin Kurucusu